Chcesz dowiedzieć się wiecej o wizycie u podologa? Przygotowaliśmy zestaw najczęściej zadawanych pytań, aby rozwiać Wasze wątpliwości i udowodnić, że wizyta u podologa to nic strasznego.
Przekonasz się, kiedy poczujesz ulgę wstając z fotela 😉
Jak najszybciej, od momentu zauważenia problemu na paznokciu lub skórze stopy, nawet kiedy jeszcze nie ma bólu. Najczęściej: ból wału paznokciowego, narastający nadmiernie miejscowo naskórek, nadmierne pocenie się i nieprzyjemny zapach stóp, zmiany koloru paznokcia, zmiana jego wyglądu i oddzielenie się paznokcia od łożyska.
Podolog to specjalista zajmujący się diagnostyką i profilaktyką różnorodnych schorzeń stóp oraz paznokci. Nasz praca skupia się na zapewnieniu zdrowia i komfortu stopom, co jest niezwykle istotne dla naszego ogólnego samopoczucia i mobilności.
Fizjoterapeuta podologiczny zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem różnego rodzaju problemom zdrowotnym dotyczącym stóp, stawów kończyn dolnych oraz postawy ciała. Ich głównym celem jest przywrócenie funkcji i komfortu pacjentom poprzez różnorodne metody terapeutyczne.
Nie przygotowuj się. Pokaż mi swoją stopę taką, jaka jest. Serio. Błagam nie obcinaj paznokci i nie ścinaj skóry na piętach. Nie odbieraj mi roboty.
Oprócz Ciebie, nie potrzebuję na wizycie nic więcej fizycznie. Zapamiętaj albo zapisz nazwy produktów kosmetycznych, których używasz aktualnie lub które używałeś w przeciągu ostatniego miesiąca.
Na pierwszą wizytę u fizjoterapeuty przygotuj:
- krótkie spodenki,
- buty, w których chodzisz najczęściej,
- jeżeli masz dokumentację medyczną np. zdjęcia RTG, opis USG, tomografii czy rezonansu – zabierz je ze sobą.
Mamy dwa rodzaje zabiegu podologicznego: podstawowy i rozszerzony. Wersja podstawowa jest częścią profilaktyczną, gdzie oprócz opracowania skóry i paznokci opowiadam Ci o pielęgnacji dobranej indywidualnie i profilaktyce deformacji stóp. W wersji rozszerzonej dodatkowo usuwamy problemy, które Cię dotykają jak: odciski, modzele czy pękające pięty.
Fizjoterapeuta podczas 60 min wizyty porozmawia z Tobą o tym jak chodzisz, siedzisz czy pracujesz. Sprawdzi Twoją postawę, obciążenia stopy na podografie, a następnie pokaże Ci co trzeba robić, żeby ułatwić sobie życie i pozbyć się bólu.
Podczas pierwszej wizyty oceniam stan stóp, przedstawiam Ci sytuację, rozwiązanie problemu lub kieruję do innych specjalistów. Masz gwarancję, że wyjdziesz z wizyty z wiedzą, której nie miałeś godziny wcześniej.
Pedicure jest opracowaniem estetycznym stopy, często wykonywanym w gabinetach kosmetycznych przez kosmetyczki. W trakcie pedicure stopa opracowywana jest w podstawowym zakresie lub malowane są tylko paznokcie. Na zabieg podologiczny zgłaszają się osoby z problemami stóp takimi jak: odciski, modzele, wrastające paznokcie, a cała procedura wykonywana jest przez specjalistę podologa, który opowie Ci o Twoim problemie i nauczy jak zapobiegać jego powstawaniu.
Podoplan to Twój indywidualny plan pielęgnacyjny. Znajdziesz Tam wszystko, czego potrzebują Twoje stopy, aby być piękne, świeże i miękkie. Oczywiście, podoplan zmienia się w zależności od problemu, ponieważ inaczej będą pielęgnowane stopy u osoby z popękanymi piętami a inaczej u osoby z wrastającym paznokciem.
Fizjoplan to Twój indywidualny plan działań fizjoterapeutycznych. Znajdziesz Tam wszystko, czego potrzebują Twoje stopy, aby być piękne, świeże i miękkie. Oczywiście, fizjoplan zmienia się w zależności od problemu.
Bezpieczeństwo dla mnie jest czymś wyssanym z mlekiem matki pielęgniarki. Używam tylko i wyłącznie sterylnych lub jednorazowych narzędzi, co w trakcie w zabiegu zauważysz, ponieważ torebkę z narzędziami otworzę przy Tobie. Tę torebkę zawsze możesz skontrolować, ponieważ znajdują się na niej wskaźniki, które zmieniają kolor w trakcie procesu sterylizacji. Pilnik, którego używam trakcie zabiegu używam tylko raz i tylko dla Ciebie. Zawsze możesz poprosić, żebym Ci go dała.
Proces usuwania wirusa HPV (kurzajki) jest długotrwały i konieczne jest usunięcie wszystkich komórek zakażonych wirusem. Nie ma się co spodziewać sukcesu po jednym zabiegu. Ważna jest regularność w wizytach, ponieważ to ona przynosi sukces. Czas terapii jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań i wielkości zmiany. Im dłużej był bagatelizowany problem, tym dłużej będzie trwało jego usunięcie.
Zabiegi miejscowe takie jak: usuwanie odcisków, kurzajek lub opracowanie wrastającego paznokcia nie wymagają znieczulenia. Dyskomfort może być odczuwalny w trakcie oraz po zabiegu, aby go zminimalizować, specjalnie zabezpieczam miejsce pozabiegowe dla większego komfortu.
Nie, jest to zabieg przynoszący Ci ulgę. Klamrę aplikuje się na paznokcia, ma go unosić i odciążać bolesne miejsce.
Absolutnie nie. Konieczna jest większa uwaga, aby nie zerwać klamry oraz noszenie luźniejszych butów, aby nie naciskać na paznokcia (ale to zawsze) a sama klamra na paznokciu nie wyłącza z codziennych aktywności.
Na suchej skórze widać Twoje problemy. Rozmoczona tkanka uniemożliwia nam ocenę stanu stóp i skali problemu. Dodatkowo jest to higieniczne i minimalizuje ryzyko przeniesienia bakterii, wirusów i grzybów na kolejne osoby.
Tak, ponieważ nasze usługi są komercyjne. Nie potrzebujesz skierowania.